Ciťte se skvěle ve svém těle

i (dlouho) po porodu

PŘÍBĚH ZE ŽIVOTA: Proč podstupovat operaci, když…

17.3. 2020Filip Kuňák4873x

Diastázu a inkontinenci lze řešit speciálním cvičením

Rád bych s vámi sdílel příběh paní Naděždy, který přesně ukazuje, že je absolutně jedno, jak dlouho jste po porodu, kolik vám je let nebo jak jste šikovná.

Příběhy, jako je tento, nám dělají velkou radost a vždy nám to dobije naše vnitřní baterie 🙂

Pojďte si přečíst její příběh tak, jak ho napsala vlastními slovy! BTW: Dole pod příběhem jsem vám k tomu něco napsal…

Příběh paní Naděždy

„Dobrý den Filipe a Tomáši!
Je mi 61 let. Porodila jsem tři děti. Potýkala jsem se s diastázou, ale tenkrát jsem netušila, že to diastáza je a že lze cvičením napravit. Věkem začalo přibývat dalších nepříjemností jako je inkontinence, bolesti zad a přibývání na váze hlavně v oblasti břicha. Moje vrstavnice s podobnými problémy našly řešení v případě inkontinence operativně, podložením nějaké pásky, která podporuje svalstvo močového měchýře. Někde jsem četla, že svaly nestárnou jen nepoužíváním chabnou. Tak jsem si řekla, pokud je to tak, proč podstupovat operaci. Hledáním informací na netu jsem objevila vaši 70 denní výzvu a šla do toho. Pánové, klobouk dolů! Z celého srdce vám oběma děkuji za vaši práci. Ze začátku jsem si nebyla jistá správným prováděním cviků, ale časem jsem se v pozicích držení těla zdokonalovala a byla si jistější. Vaše perfekntí předvedení a popis cviků s tím, co mám cítit a co ne, je pro mě zásadní. I když se mi nepodařilo cvičit poctivě každý den, snažila jsem se to nahradit více cvičením v jiné dny. Dnes mohu říci, že bolesti zad jsou minimální a při kýchání umím ovládat svaly, které jsem ani netušila, že tam někde jsou a tím se mi inkontinence silně minimalizovala. I když jsem po porodu tolik let, vidím, že vystouplé břicho díky diastáze, pomalu mění svůj tvar. Výběr vašich cviků mě opravdu cvičením posílilo nepoužívané a ochlablé svalstvo tak, že začaly plnit svou funkci. Tímto vám velice děkuji za vaši práci a trpělivost. Jsem velmi spokojená. Cvičit budu i nadále. Vaše Naděžda.“

Pár slov k příběhu

Paní Naděžda zmínila jednu velmi důležitou věc. Víte, která to je?

Psala, že se někde dočetla, že svaly pouze nepoužíváním ochabují. A to je velká pravda.

Pokud tedy máte inkontinenci, diastázu, vypouklé břicho nebo bolesti zad, tak je to o tom, že svaly, které mají fungovat, jsou ochablé a nefungují.

Stačí tyto svaly posílit a aktivovat a je to!

To je asi to největší uvědomění, které když si uvědomíte a pochopíte, tak můžete rovnou začít pracovat na svých vytoužených cílech.

Dárek na závěr

Rád bych vás pozval do naší online 7 denní cvičební výzvy MAMACORE zdarma, kde se naučíte cvičit, ale získáte i mnoho užitečných bonusů.

Budu se na vás těšit uvnitř výzvy. Uvidíte, že to bude super 🙂

7 denní výzva ZDARMA

Filip Kuňák
Jsem pohybovým specialistou a rád učím lidi, jak se jednoduše, efektivně a s radostí jednou provždy zbavit svých bolestí. Právě proto jsme vytvořili akademii zdravého pohybu CORE ACADEMY.cz a internetový blog ZDRAVÁ MAMINKA.cz. Pomáháme lidem po celé republice znovu získat radost z bezbolestného pohybu. Při své práci se denně setkávám s neskutečným potenciálem, který aktivní hluboké stabilizační svaly a správné pohybové návyky opravdu mají. Není nic lepšího, než když vidím, jak tyto pravidla a principy zdravého pohybu zlepšují kvalitu života u všech mých klientů. Učíme ostatní lidi používat hluboké stabilizační svaly a správné pohybové návyky v jejich prospěch. Díky tomu může být Vaše tělo zdravé a odolné.
Komentáře